Kotły gazowe i olejowe

Kotły gazowe

to najczęściej spotykane urządzenia grzewcze zarówno w sektorze prywatnym jak i przemysłowym.
Ich konstrukcja nieustannie ewoluuje, od najbardziej popularnych z otwartą komorą spalania tzw. „atmosferyczne”, poprzez kotły „turbo” (z zamkniętą komorą spalania)do najnowszych kondensacyjnych uzyskujących umowną sprawność do 110%.

Kotły olejowe

częściej spotykane są w instytucjach i firmach, ich stosowanie uzależnione jest od czynników finansowych, technologicznych i innych.

 

Profesjonalny serwis kotłów

Wyjeżdżając do zgłoszonego zlecenia, czy to przeglądu, czy awarii, nigdy nie wiemy, w jakim stanie technicznym zastaniemy urządzenie. Bardzo często otwarcie obudowy kotła wystarczy do postawienia pierwszej diagnozy – kocioł zaniedbany, brak przeglądów i regularnych konserwacji.

Nie dość, że urządzenia takie do tej pory zużywały więcej energii, nie miały swojej sprawności i przede wszystkim, nie były eksploatowane bezpiecznie – a jednym z najważniejszych elementów przeglądu urządzeń grzewczych jest sprawdzenie ich zabezpieczeń i szczelności gazu – to jeszcze w takich sytuacjach bardzo często jest już za późno na „tanie” wyjście z problemu.

Złe środowisko pracy kotła: wilgotność, pozamykane kratki wentylacyjne, zapylenie, brak czyszczenia filtrów wody, gazu, brak drożnego syfonu odprowadzającego kondensat, brak regulacji kotła i analizy spalin – czyli ogólnie pisząc, brak przeprowadzanych przeglądów technicznych, skutkuje efektem w postaci zabrudzonych palników, zakamienionych wymienników ciepła, zniszczonych elementów odbierających ciepło, pozalewanych płyt głównych, uszkodzonych korpusów i wielu innych zniszczeń.

Szybka i fachowa pomoc

Z tych powodów bardzo ważne jest, żeby prace przy tych urządzeniach powierzyć wykwalifikowanej firmie, posiadającej bagaż doświadczeń w wyżej wymienionych sytuacjach.
Do przeglądów urządzeń grzewczych stosujemy odpowiednie środki chemiczne, w sytuacjach ekstremalnych zdarza się zdemontować urządzenie lub jego część w celu użycia myjki ciśnieniowej.

Fachowo przeprowadzona konserwacja to także ustalenie poprawnej pracy pompy obiegowej, sprawdzenie naczynia wzbiorczego a także poczynienie prawidłowych ustawień automatyki, przeprowadzenie wywiadu z klientem na temat dotychczasowej pracy urządzenia i inne czynniki które uwidocznią się podczas wizyty serwisanta.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort

Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo należy postawić ponad wszystko. Jak tylko pojawi się sezon grzewczy, co roku słyszymy o dziesiątkach przypadkach zaczadzeń, w których, jak informują media, „nieszczelny piecyk gazowy zabił użytkowników”, dlatego dokonujmy regularnych przeglądów, zadbajmy o siebie i bliskich.

Zadzwoń