Aktualności

24.01.2024

Pompy ciepła

Pompy ciepła – dobre dla środowiska

Nie powodujesz lokalnej emisji zanieczyszczeń

Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliwa, nie powodują również emisji zanieczyszczeń do środowiska. Emisja pojawia się jedynie przy produkcji energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania pompy ciepła, ale i ona jest coraz częściej wytwarzana w sposób przyjazny dla środowiska.

Wykorzystujesz energię odnawialną

Zasoby ciepła środowiskowego są praktycznie nieograniczone. Dzieje się tak dlatego, że są one stale uzupełniane przez słońce i procesy chemiczne zachodzące we wnętrzu Ziemi.

Przyczyniasz się do globalnej ochrony klimatu

Dzięki wysokiej efektywności pompy ciepła wpływają na znaczne ograniczenie ilości gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Ponieważ działają bez procesów spalania, nie wytwarzają szkodliwych spalin ani cząstek sadzy.

Możesz zasilać pompę ciepła zieloną energią elektryczną

Konwersja źródeł produkcji energii jest w pełnym toku. Im bardziej przyjazna dla środowiska energia elektryczna jest wytwarzana, tym bardziej ekologicznie działa pompa ciepła. Pompa ciepła jest jedynym systemem grzewczym, który staje się coraz bardziej ekologiczny dzięki transformacji energetycznej w sektorze produkcji energii.

Pomagasz oszczędzać ograniczone zasoby naszej planety

Globalne zapasy paliwa są ograniczone. Ich rozwój jest technicznie złożony i związany z masowymi interwencjami w przyrodzie. Ciepło ze środowiska jest dostępne w nieskończonych ilościach. Korzystając z niego, pompa ciepła oszczędza duże ilości energii pierwotnej, ponieważ wymaga tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej do napędzania procesu. Ta ostatnia w coraz większym stopniu pochodzi również ze źródeł odnawialnych.

Zadzwoń